úterý 20. listopadu 2018

Remineralizační koupel

Stejně jako můžete kůží spoustu nepotřebných látek z těla vylučovat, můžete kůží vstřebávat i spoustu látek prospěšných. Já si občas dopřávám takzvané remineralizační koupele. Možná jste si všimli, že u moře máte pleť zdravější a vůbec tak nějak lépe prospíváte, mořský vzduch a voda jsou prosyceny minerály a ty se pak přes kůži dostávají i do vašeho těla.

Jednou za čas si udělám ve vaně takové malé soukromé moře.

Vytvořím si směs 30 ml Epsomské soli (Síran hořečnatý heptahydrát), 30 ml Himálajské soli a 30 ml bezhliníkové jedlé sody. Napustím vanu horkou vodou (čím teplejší, tím lépe) a v tomto “nálevu” se koupu cca 20 až 30 minut. Je potřeba to vydržet minimálně těch 20 minut, protože prvních 15 minut se otevírají póry v kůži a teprve poté se začne tělo čistit a "nasávat" minerály.

Touto koupelí dodáte tělu především hořčík, síru a draslík, ale i další látky, které jsou v solích obsažené. Jestli máte nějakou oblíbenou bylinku, můžete si přidat do koupele i tu.



sobota 17. listopadu 2018

Sukně z africké látky - díl 2.

Sukně je připravená na africkou besídku, ale snad ji vynosím ještě dřív, i když teploty poklesly k nule, ale vlněné punčocháče to jistí :)
Sedlo byl zase docela oříšek, i když je to třetí kus, tak pořád není dokonalé :) učím se žít s nedokonalostmi svého tvoření, taky lekce :)


Zapínání na zip jsem pojistila bavlněným očkem a knoflíčkem.


Hotovo!



neděle 11. listopadu 2018

Sukně z africké látky - díl 1.

Tahle látka je trochu jako poklad, pochází totiž přímo z Afriky a dovezla mi ji kamarádka, která tam byla na dovolené. Pravá africká látka!
Líbí se vám? Mně moc!



Z části látky jsem si rozešila sukýnku - znovu sedlo a na něm našitá sukně + podšívka + zip. Zatím je vše rozpracované, ale už teď se na ni hrozně moc těším.

Sedlo je tentokrát trochu nižší, ale jako obvykle ze dvou vrstev látky, jedna vrstva s nažehleným vlizelínem. Na vnější část sedla je našitý dlouhý pruh látky….ten jsem před našitím musela naskládat tak, aby měl stejnou délku jako je délka sedla. Aby k sobě všechno pěkně pasovalo.




Na pruhu látky jsem vytvořila protizáhyby, přijde mi to elegantnější než obyčejné řasení, nad ohyby máte prostě větší kontrolu. Pruh sukně byl dlouhý cca 2x více než je obvod v dolní části sedla. Záhybů je tedy dost a byla to docela piplačka.
Celé dílko zatím takto, ještě mě čeká podšívka, zip a drobné detaily...


sobota 3. listopadu 2018

Pečené jedlé kaštany

Tohle je velká dobrota! Jedlé kaštany můžete koupit na trhu nebo občas i v supermarketu, pokud máte rádi dobrodružství, můžete si je zkusit nasbírat v přírodě. V záložce dejte ořechy a vyberte kaštan jedlý. Není jich tolik, ale třeba budete mít štěstí na dobrou úrodu. Sklizeň začíná v polovině října.

Jak kaštany připravit?
Kaštany pečeme ve slupce, ideálně v troubě, přijde mi to nejpraktičtější. Z vypouklejší strany je nařízneme do kříže cca 4 mm hluboko. Pečeme na 200°C po dobu 10-15 minut. Po mírném zchladnutí je co nejrychleji oloupeme, pokusíme se sundat, jak tvrdou tak tu přilnavou vrstvu. Je to trochu výzva, ale stojí to za to!